Wideokonferencje

Spotykaj się i pracuj efektywnie w dowolnym miejscu!

Wideokonferencje

Spotkania online są standardem w wielu międzynarodowych firmach. Dzięki wideokonferencji, odległość między rozmówcami przestała mieć znaczenie. Obecnie wystarczy swobodny dostęp do internetu, aby połączyć się z praktycznie każdą osobą na świecie, która również jest w zasięgu. Wideokonferencje podnoszą efektywność firmy, poprawiają komunikację i przyspieszają podejmowanie kluczowych decyzji. Dzięki nim, można zdecydowanie szybciej reagować na gwałtowne zmiany na rynku. Spotkania online są również wykorzystywane do podnoszenia kwalifikacji pracowników, przeprowadzania testów, prezentowania nowych pomysłów, produktów lub usług. Korzystając z oprogramowania do wideokonferencji, organizator zyskuje szereg przydatnych narzędzi. Co za tym idzie, przebieg spotkania jest płynny i doskonale zorganizowany.

Jak działa program do wideokonferencji?

Oprogramowanie przeznaczone do organizowania wideokonferencji wymaga podłączenia do sieci. Jego zadaniem jest transmisja zarówno dźwięku, jak i obrazu. Organizator konferencji zaprasza uczestników do wzięcia udziału w spotkaniu. Uczestnicy z kolei muszą zaakceptować zaproszenie. Wówczas, dzięki kamerze i mikrofonowi, wszyscy uczestnicy widzą się i słyszą. Organizator może za pośrednictwem programu przydzielać role, udzielać głosu i udostępniać pulpity. Takie funkcjonalności są szczególnie istotne w przypadku organizowania konferencji, w których bierze udział duża liczba uczestników. Ponadto oprogramowanie pozwala na udostępnianie treści (zdjęć, grafik, filmów, utworów), które są przedmiotem dyskusji. Dzięki takim narzędziom, wideokonferencje są merytoryczne, a co za tym idzie, maksymalnie efektywne.

Zastosowanie systemu do wideokonferencji

Praca zdalna jest coraz bardziej popularna, zarówno wśród pracowników międzynarodowych korporacji, jak i lokalnych firm. Część osób pracuje w trybie hybrydowym, natomiast pozostali praktycznie nie odwiedzają siedziby firmy. Organizowanie wirtualnych spotkań na odległość znacząco ogranicza wydatki związane z podróżami służbowymi. W skali roku mogą to być znaczące środki, które można np. zainwestować w rozwój lub nowy projekt. Dodatkowo, przemieszczanie się na duże odległości zajmuje dużo czasu, w przeciwieństwie do zorganizowania wideokonferencji. Niektóre decyzje po prostu nie mogą czekać, dlatego jedynym skutecznym rozwiązaniem są spotkania w formie online.

Praca zdalna

Wideokonferencje – w przypadku pracy zdalnej – są najskuteczniejszą metodą koordynowania pracy zespołu, bez względu na jego wielkość.

W trakcie wirtualnego spotkania omawiane są bieżące sprawy i nowe projekty. Ponadto pracownicy prezentują wyniki swoich prac. Spotkania na odległość służą również planowaniu i rozdzielaniu nowych obowiązków. Są także niezastąpione w pracy kreatywnej. Każdy uczestnik na bieżąco może podsuwać nowe pomysły i dzielić się
swoimi spostrzeżeniami.

Biznesowe spotkania online

Spotkania z klientami to codzienność. Niezależnie od tego czy dotyczą one kwestii handlowych czy postępów realizacji projektu, możliwość omówienia sprawy i pokazania najważniejszych danych ułatwia  osiągnięcie porozumienia i skuteczną współpracę. Spotkania online są organizowane również podczas problematycznych sytuacji. Dzięki wideokonferencji można przygotować różne scenariusze i zaplanować działania w razie pojawienia się dodatkowych komplikacji.

Sip trunk

Kontakt ze współpracownikami

W sytuacjach, kiedy pracownicy wykonują większą część swoich zadań w trybie zdalnym,  rozmowy online stają się niezbędnym narzędziach w procesach HR. Wideokonferencja online jest coraz częściej wykorzystywana do motywowania pracowników, przeprowadzania ewaluacji czy planowania celów rocznych. Dzięki stałemu kontaktowi, pracownik ma chęci do dalszych działań oraz zna obszary, które wymagają dopracowania.

Szkolenia i warsztaty

Spotkania na odległość są wykorzystywane do organizowania szkoleń i warsztatów o praktycznie każdej tematyce. Szkolenia dla biznesu są niezwykle ważne, ponieważ umożliwiają ciągły rozwój firmy. Wideokonferencje pozwalają zwiększyć ich częstotliwość i zarazem skuteczność.  Brak szkoleń stacjonarnych o danej tematyce nie jest już ograniczeniem w zdobywaniu nowych kompetencji!

Zamów usługę wideokonferencji

  Please prove you are human by selecting the key.

  Klikając „Wyślij” akceptujesz naszą polityką prywatności oraz wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji zwrotnej od EasyCall.

  Zamów usługę wideokonferencji

  Program do wideokonferencji dla firm

  Programy przeznaczone do organizowania wideokonferencji wyróżniają się prostą i intuicyjną obsługą. Oprogramowanie umożliwia integrację z głośnikami i telewizorem lub projektorem na sali konferencyjnej. Systemy wideokonferencyjne pozwalają na transmisję obrazu w jakości HD, dzięki czemu każdy detal jest doskonale widoczny. Transmisja dźwięku jest również na najwyższym poziomie. Jest to szczególnie ważne w przypadku konferencji, które odbywają się w obcym języku. Dodatkowo, program do wideokonferencji dla firm wyróżnia się wysoką stabilnością działania. Bez względu na to czy spotkanie na odległość dotyczy kluczowych kwestii, czy jest to standardowe zebranie działu, płynne i niczym niezakłócone działanie oprogramowania jest tak samo ważne.

  Dlaczego warto skorzystać z usług EasyCall?

  Jako firma posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym. W naszej ofercie dostępne są zarówno programy, jak i profesjonalne systemy wideokonferencyjne. Specjalizujemy się zarówno w dużych, jak i niewielkich wdrożeniach usług. Dzięki nim, przedsiębiorstwa funkcjonują jeszcze efektywniej i redukują swoje koszty związane z komunikacją do minimum. W razie jakichkolwiek pytań związanych z programami do wideokonferencji lub innymi usługami dostępnymi w naszej ofercie, zachęcamy do kontaktu. Nasi doradcy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą wybrać optymalne rozwiązanie, dopasowane do konkretnych wymagań.
  To może Cię zainteresować

  Wirtualna Centrala

  Wirtualna centrala telefoniczna umożliwia rozbudowanie infrastruktury komunikacyjnej, a co za tym idzie, poprawienie efektywności działania firmy.