Telefon Yealink T19 E2 – podstawowy lecz zarazem inteligentny model telefonu IP

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama modeli telefonów IP. W związku z coraz większym zainteresowaniem technologią VoIP, ich popularność szczególnie w sektorze biznesowym stale rośnie.

Na pierwszy rzut oka telefon VoIP nie różni się od tradycyjnego aparatu analogowego lub ISDN. Ma jednak od nich więcej zalet. Na rynku nie znajdziemy telefonu analogowego z możliwościami telefonu IP. Te bardziej rozbudowane z zaawansowaną funkcjonalnością są bardzo drogie oraz do pełnego wykorzystania wymagają dedykowanych systemów i dzierżawy łącz ISDN PRA/BRA.

Jaki model telefonu VoIP jest najlepszy? To pytanie, które często pada podczas spotkań z potencjalnymi klientami. Trudno tutaj udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przy wyborze odpowiedniego modelu kluczowym elementem jest odpowiednie zdiagnozowanie potrzeb, oraz rozpoznanie specyfiki branży przyszłego klienta. Co jednak zaproponować, gdy budżet naszego klienta jest mocno ograniczony, a jego potrzeby wymagają zaawansowanych funkcjonalności i pełnej wielozadaniowości? W tym przypadku, bardzo dobrym pomysłem może być zastosowanie rozwiązania proponowanego przez firmę Yealink oraz ich podstawowego (jednak mimo to bardzo zaawansowanego) modelu telefonu IP: Yealink SIP – T19 E2.

Yealink T19P E2 – to telefon IP obsługujący 1 konto SIP, wyróżniający się wysoką elastycznością posiadanych funkcji i prostotą obsługi. Ekonomiczny, gabarytowy i lekki telefon na biurko lub do zamontowania na ścianie.

Posiada intuicyjny monochromatyczny 5 liniowy wyświetlacz LCD (rozdzielczości 132×64 piksele), który umożliwi wyświetlenie kontaktów oraz identyfikację naszego rozmówcy. Numer telefoniczny rozmowy przychodzącej standardowo wyświetlany jest bezpośrednio na ekranie natomiast w przypadku gdy został on uprzednio zapisany na naszej liście kontaktów wyświetli się zdefiniowana dla niego nazwa także z centralnej bazy kontaktów.

Pod wyświetlaczem zastosowano 4 kontekstowe funkcyjne klawisze LCD, które ułatwiają nawigację po menu telefonu, dostęp do książki adresowej oraz pozwalają na korzystanie z dodatkowych funkcji dostępnych podczas połączenia telefonicznego takich jak zawieszenie połączeń oraz 3-stronna konferencja.

SIP T19 E2 umożliwia synchronizację dla książki adresowej w formacie XML mieszącej do 1000 wpisów. Dzięki tej funkcji użytkownik może korzystać z centralnie zarządzanej bazy kontaktów bezpośrednio na swoim telefonie.

W ramach usługi EasyCall biznes telefon Yealink SIP T19 E2 będzie udostępniał dwa warianty transferu połączeń:

  • transfer bezwarunkowy (Blind Transfer), przekierowanie połączenia bez zapowiedzi na dowolny numer bez powrócenia do rozmówcy.
  • transfer z konsultacją (Attended Transfer), w którym przed dokonaniem transferu istnieje możliwość przedstawienia rozmowy trzeciej osobie, wraz z możliwością powrócenia do pierwotnej rozmowy w sytuacji gdy trzecia strona nie może lub nie chce rozmawiać.

Dodatkową niewątpliwą zaletą jest wbudowany tryb głośnomówiący Full-Dupleks oraz wbudowany port RJ 9, dzięki czemu możemy wygodnie wykonywać i odbierać połączenia bez podnoszenia słuchawki, bądź też korzystać z rozmów za pośrednictwem wpiętego zestawu słuchawkowego.

Telefon posiada dwa porty sieciowe 10/100 Mbps Ethernet, dzięki czemu telefon może również pełnić funkcję switcha.

Reasumując: Yealink SIP T19E2 to idealne rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje telefonu o szerokim zastosowaniu w przystępnej, niewygórowanej cenie.

Chcesz zakupić ten telefon w atrakcyjnej cenie? A może poszukujesz innego rozwiązania telekomunikacyjnego? Skontaktuj się z nami tel. 22 490 77 77 lub biznes@easycall.pl Chętnie doradzimy, zaprojektujemy i wdrożymy rozwiązania spełniające Twoje oczekiwania.