Telefonia internetowa EasyCall to najtańsze rozwiązanie dla połączeń zagranicznych w dobie zniesienia roamingu.

Wakacje w pełni, więc pewnie większość z was szykuje się do wyjazdów za granicę. Niegdyś zastanawialiśmy się, czy zabrać tam ze sobą telefon, czy będzie on działał w obcym kraju i jak będzie wyglądał rachunek telefoniczny po powrocie. Teraz najwięksi operatorzy dookoła krzyczą: „koniec roamingu”, czy oznacza to jednak że połączenia międzynarodowe są tańsze?

15 czerwca 2017 roku w Unii Europejskiej rzeczywiście zniesiono dodatkowe opłaty za roaming. Skutkuje to tym, że przebywając za granicą możemy korzystać z telefonów na podobnych warunkach, co w Polsce. Nie oznacza to jednak że możemy spokojnie dzwonić na numery zagraniczne.

Zgodnie z definicją roaming to mechanizm w bezprzewodowych sieciach telekomunikacyjnych, umożliwiający korzystanie z usług obcych sieci bądź punktów dostępowych w momencie, gdy abonent znajduje się poza zasięgiem sieci operatora, z którym podpisał umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnym. Jest to więc korzystanie z usług jednego operatora w zasięgu innej sieci, np. wtedy kiedy wyjeżdżamy za granicę. Dotychczas korzystanie z roamingu międzynarodowego związane było z dodatkowymi opłatami.

Po dniu 15 czerwca 2017 roku, kiedy opłata za roaming w ramach UE została zniesiona używając polskiego numeru np. w Hiszpanii, korzystasz z roamingu i obowiązują Cie stawki krajowe. Pamiętajmy jednak iż nie oznacza to że połączenie z Polski do Hiszpanii będzie również taryfikowane jako połączenie krajowe. Gdy przebywasz w Polsce, dzwoniąc z polskiego numeru na numer hiszpański wykonujesz połączenie międzynarodowe, którego opłata będzie zgodna z cennikiem twojego operatora.

Dlatego pamiętajmy roaming nadal obowiązuje. Roaming jest usługą, dzięki której można korzystać z telefonu przy użyciu nadajników obcego operatora przebywając za granicą. A połączenie międzynarodowe, to połączenie wykonywane z terenu Polski na numer zagraniczny. To ostatnie zawsze było (wysoko) płatne i płatne nadal pozostaje.

Czy jest więc sposób aby za połączenia zagraniczne płacić mniej? Jak najbardziej, wystarczy skorzystać z połączeń VoIP świadczonych przez EasyCall, Nasi klienci mogą realizować połączenia zagraniczne już od 4 gr brutto za minutę. Jeśli do tej pory korzystaliście Państwo z konwencjonalnego operatora komórkowego, to zapewniamy, że jesteśmy w stanie obniżyć wasze dotychczasowe rachunki nawet o 60%. Sprawdź nas – Pełen cennik z wykazem wszystkich kierunków dostępny jest pod adresem.

Chcesz znacząco obniżyć koszty połączeń międzynarodowych, skontaktuj się z nami tel 22 4907777 lub napisz maila na adres wspolpraca@easycall.pl. Pokażemy Ci ile możesz zaoszczędzić.